Sprawozdanie z 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W  tym  roku  już po raz 18  młodzież    w  Radwanicach  włączyła  się  w działania  Fundacji  Wielkiej Orkiestry  Świątecznej   Pomocy. Celem  tegorocznego  Finału była  pomoc ,,Na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”

Po raz kolejny powołaliśmy sztab,  z siedzibą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Naszym zadaniem było  przeprowadzić  zbiórkę  pieniężną   w formie  kwesty i aukcji gadżetów WOŚP. Dwudziestu  wolontariuszy,  w  dniu  13.01.2018 roku,  zebrało  kwotę  6528,34  zł.  Znów pobiliśmy rekord z ubiegłego roku , co  świadczy  o ogromnym zaangażowaniu i ofiarnych sercach   mieszkańców    Gminy Radwanice.

Oto lista wolontariuszy, którzy  tego dnia, w chłodzie i po wodzie kwestowali:

 1. Maciej Burchacki IIIb
 2. Mateusz Zaorski IIIa
 3. Ola Bakalarz IIIb
 4. Ola Szalkowska III b
 5. Tosia Niemczyk VIII b
 6. Zuzia Jamrozik VIIIa
 7. Roksana Stadnik VIIIb
 8. Roksana Żerebecka IIIa
 9. Staś Steciag VIII b
 10. Aurelia Maciejewska VIIIa
 11. Kaja Majchrowicz IIIb
 12. Ola Stemplewska IIIb
 13. Kinga Nogaj VIIIa
 14. Szymon Malinowski VIIIb
 15. Roksana Kowal VIIIb
 16. Natalia Kasprzak VIIIb
 17. Ola Rakuś IIIb
 18. Szymon Wojciński III b
 19. Natalia Nogalska VIII a
 20. Asia Ochej VIIIa

Ważnym   działaniem Sztabu była przeprowadzona  wśród  młodzieży i pracowników ZS-P  aukcja  gadżetów  otrzymanych od Fundacji, w trakcie której zebrano   699,00zł. Jak co roku Finał WOŚP to też  okazja  do wręczenia  wszystkim  wolontariuszom  podziękowań  za  włożony wysiłek i serce  przy  realizacji  szczytnego celu. Podziękowania  skierowaliśmy  także do  rodziców  wolontariuszy,  za  ich  wkład i  zaangażowanie. Dużej pomocy udzielił nam   Rewir Dzielnicowych  Policji w Radwanicach  pod  kierownictwem  Pana  Marcina   Andrzejaka  przeprowadzając szkolenie  dla wolontariuszy. Wielkie wsparcie udzieliła nam również Pizzeria Radwanicka, która w dniu Finału przygotowała dla naszych wolontariuszy pyszną, gorącą pizzę. Serdecznie polecamy.

A na koniec jeszcze raz kierujemy  serdeczne   słowa  podziękowania  do mieszkańców  Naszej  Gminy,  za  hojność i  pomoc w realizacji  celu,  jaki  postawili przed  sobą  wolontariusze.

Uwaga!

Ferie to czas wypoczynku.

Zapraszamy do udziału w wycieczce do
Głogowa, na lodowisko, która odbędzie się
dnia 5.02.2019r.(wtorek).
Wyjazd o 11.30.

Chętni proszeni są o zapisywanie się u pani
Izabeli Ciężabki oraz p. Anny Trochanowskiej.

(919) 936-6378

Dyrektor, pedagog oraz wychowawca klasy  mają  przyjemność zaprosić Państwa w dniu 24 stycznia 2019 r. o godz.16.30 do auli szkoły przy ul. Szkolnej 14 na warsztat „Aż do gwiazd”- rozwijający kreatywność, zdolności i motywację swojego dziecka.

Celem jest wsparcie uczniów zdolnych w procesie wychowawczym.

217-971-4844

Anastazja Budzińska, uczennica klasy 7B Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Radwanicach, odnosi znaczące sukcesy na lekkoatletycznych arenach sportowych zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Na początku grudnia 2018r. Anastazja brała udział w prestiżowych zawodach lekkoatletycznych pod nazwą „Pomarancivy Miting” w Jabloncu. W zawodach w Czechach, które zgromadziły około pół tysiąca uczestników z Czech, Polski i Niemiec, Anastazja          w biegu na 300m osiągnęła wynik 46,80s i ustanowiła swój rekord życiowy.

28.12.18r. w Zielonej Górze podczas Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego

Anastazja w swojej kategorii wiekowej wygrała bieg na 60m z wynikiem 8,78s i ustanowiła swój rekord życiowy na tym dystansie.
Na kolejne sukcesy nie trzeba było długo czekać.

12.01.19r. na Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznych w Cottbus (Niemcy) Anastazja w biegu na 60m uzyskała wynik 8,59s i tym samym poprawiła swój rekord życiowy na tym dystansie.

16.01.19r., w Jabloncu (Czechy), Anastazja wygrała w kategorii młodziczek bieg na 300m    z wynikiem 45,63s. i po raz kolejny poprawiła swój rekord życiowy.

Sukcesy sportowe, które Anastazja osiąga, są wynikiem jej ciężkiej pracy. Kilka razy            w tygodniu Nastka uczestniczy w treningach w LKS Polkowice „pod okiem” trenerki, p Doroty Wojciech.

Gratulujemy i czekamy na kolejne rekordy!

8126361790

14 stycznia 2019 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radwanicach odbyła się niezwykła, bo „Żywa lekcja przyrody”, której tematem były gady. Przeprowadziła ją Agencja Impresyjno-artystyczna Klaps-art z Krakowa. Wśród okazów gadziej rodziny naszą placówkę odwiedziły m.in. boa dusiciel, boa tęczowy i pyton tygrysi-albinos. W czasie spotkania opiekun przekazał wiele ciekawych faktów z życia węży: czym się odżywiają, jak polują, jak odbierają informacje z otoczenia, co to jest wylinka i dlaczego węże zrzucają naskórek. Ta „żywa lekcja przyrody” była bardzo interesująca i wywarła na wszystkich duże wrażenie. Każdy ochotnik mógł dotknąć lub pogłaskać gada i przekonać się, że w cale nie jest obślizgły i mokry a ciepły i przyjemny w dotyku. Okazało się, również, że węże z którymi mieliśmy do czynienia to bardzo łagodne zwierzęta i nie należy się ich bać. Å»ywa lekcja przyrody to dla uczniów bardzo cenne doświadczenie. Z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może w przyszłości będzie inspiracją do rozwijania nowych zainteresowań.

8335437391 902-888-0625 202-863-7751(402) 336-7577

 

SPOTKANIE Z AKTORAMI

10 stycznia 2019r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radwanicach gościliśmy aktorów „Teatru w drodze”. Uczniowie  klas I-IV mieli okazję zobaczyć inscenizację na podstawie baśni H.Ch. Andersena pt. „Słowik”. Była to historia,  która wydarzyła się bardzo dawno w dalekich Chinach, na dworze cesarza Chin. Poddani, którzy  pracowali nieopodal grodu cesarskiego, mogli się cieszyć pięknym śpiewem słowika, który zamieszkiwał ogród. Cesarz, gdy się o tym dowiedział, chciał, aby ptak śpiewał dla niego. Słowik, niestety, został wygnany w momencie pojawienia sie ptaka otrzymanego od potężnego cesarza Japonii. Od tamtego czasu ptak grał nie tylko dla głowy państwa, ale również od czasu do czasu dla mieszkańców .  Jednak, kiedy cesarz Chin był na łożu śmierci, ptak odmówił posłuszeństwa. Wtedy pojawił się w ratunkiem prawdziwy słowik, który mu pięknie zaśpiewał.
Wszyscy uczniowie zrozumieli jedną z prawd życiowych, że kolorowe błyskotki dają chwilowe zadowolenie. Największą radość  sprawiają małe, niepozorne uczynki darowane innym ludziom. Najważniejsza w życiu jest miłość i przyjaźń.

412-914-0652tragelaph (262) 955-8082

443-310-3935

STOWARZYSZENIE „BLIŻEJ SIEBIE” DZIĘKUJE WSZYSTKIM DARCZYŃCOM ZA UDZIAŁ W KIERMASZU ŚWIĄTECZNYM I AKCJI DLA PLACÓWKI SOCJALIZACYJNEJ W POLKOWICACH

Święta Bożego Narodzenia to czas wielkiej radości, dzielenia się z  innymi, obdarowywania oraz okazywania swojej życzliwości i serca.  Stowarzyszenie „Bliżej Siebie” działające przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym również włączyło się do niesienia pomocy dla środowiska lokalnego.  W miesiącu grudniu zorganizowało akcję „Zostań pomocnikiem Św. Mikołaja”! Rozdaj dzieciom świąteczne prezenty! Akcja charytatywna prowadzona w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radwanicach koordynowana przez panią Iwonę Derkacz w przedszkolu oraz panią Alicję Dosiak w szkole ucieszyła dzieci z Placówki Socjalizacyjnej „Skarbek” w Polkowicach. Serdeczne podziękowanie rodzicom, pracownikom przedszkola i szkoły  składa pani Dyrektor „Skarbka” w Polkowicach – Elżbieta Sworacka – Dul, która była bardzo zaskoczona, że przekazaliśmy tak bardzo dużo prezentów dla jej podopiecznych. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za okazałą dobroć, bo przyniesione nowe zabawki, książki, artykuły szkolne, maskotki i słodycze spełniły te małe marzenia i udowodniły, że ten drugi, mały człowiek jest dla Państwa bardzo wyjątkowy.

Kiermasz świąteczny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Bliżej Siebie” w przedszkolu w dniach 13-14 grudnia 2018 r. pod hasłem „Podaruj serce w słodkim cieście”  zachęcił rodziców przedszkolaków do upieczenia ciasta i kupowania go. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na zorganizowanie balu karnawałowego dla dzieci z gminy Radwanice i na paczki – niespodzianki.

Dodatkowym przedsięwzięciem „Bliżej Siebie” było wykonanie stroików, ozdób świątecznych na Kiermasz Mikołajkowy zorganizowany przez GOK w Radwanicach w dniu 9 grudnia 2018 r. oraz na Kiermasze świąteczne w przedszkolu i Rodzinne Spotkania Wigilijne w Zespole Szkolno – Przedszkolnym, z których sprzedaży ozdób zebrano pieniądze na bal karnawałowy dla dzieci z gminy Radwanice. Szczególnie dziękujemy pani Anii, pani Marcie, pani Halinie, pani Ewelinie i pani Iwonie  – członkom Stowarzyszenia  za okazałą dobroć, pomysł zainicjowania wykonanych robótek świątecznych oraz rodzicom z grupy Słoneczek i innych grup z przedszkola, zaangażowanym  w akcję. Pomagać i dawać to takie proste i szczere, aby zobaczyć zwykłe ludzkie szczęście. Aby wspierać dzieci – wystarczy odrobina dobrej woli. Niech zachęceniem do krzewienia takich postaw będą dla wszystkich słowa Jana Pawła II:

 

„Bogaty nie jest ten, kto posiada, lecz ten kto daje”.

gastrorrhaphy